imp3.pl

Idą święta – najpopularniejsze polskie kolędy


Święta zbliżają się wielkimi krokami. Powoli rozpoczynamy przedświąteczne porządki, odwiedzamy sklepy, galerie handlowe w celu zakupu prezentów dla naszych najbliższych. Podczas zakupów w tle słyszymy świąteczne piosenki. Szczególnie popularne piosenki to De Su - Anioł z Bogiem, a także Coraz bliżej święta, Ani Szarmach. Wkrótce będziemy słuchać kolęd i sami je zaśpiewamy przy pięknie przystrojonym Wigilijnym stole. Świąteczny czas jest jednym z najwspanialszych okresów w roku. Warto przygotować sobie składankę najpopularniejszych polskich kolęd, żebyśmy mogli podczas wigilijnej wieczerzy ich posłuchać, a później zaśpiewać wspólnie z rodziną.

Większość z nas każdego roku śpiewa kolędy. Zazwyczaj nie znamy jednak ich historii, nie wiemy kiedy powstały. Warto w okresie zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia, dowiedzieć się czegoś więcej na temat kolęd, których słuchamy i sami śpiewamy w naszych domach. Kolęda Cicha Noc powstała w pierwszej połowie XIX wieku. Jest najpopularniejszą kolędą na świecie. Według informacji pochodzących z różnych źródeł kolęda ta śpiewana jest w ponad trzystu różnych wersjach językowych. Jeszcze starszą kolędą jest Bóg się rodzi, która powstała pod koniec wieku XVIII. Okres XVII i XVIII wieku jest czasem, gdy powstało najwięcej popularnych dziś kolęd.

Najpopularniejsze polskie kolędy to m.in. Dzisiaj w Betlejem, Cicha Noc, Wśród nocnej ciszy, Bóg się rodzi. Oczywiście jest znacznie więcej kolęd i pastorałek, które warto poznać. Kolędy mp3 polecamy pobrać, aby móc wysłuchać ich w trakcie świąt. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wersje kolęd wykonywane przez znanych artystów. Warto posłuchać Dzisiaj w Betlejem w wykonaniu Golec uOrkiestry. Młodsze pokolenie na pewno chętnie posłucha Cichej Nocy w wykonaniu Roksany Węgiel. Kolędy Bóg się rodzi w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka również warto posłuchać.

Kolęd dostępnych w Internecie jest naprawdę sporo. Możemy przebierać w przeróżnych ich wersjach. Konwerter mp3 Youtube pozwoli pobrać kolędę z serwisu i odsłuchać ją na jakimkolwiek urządzeniu grającym, bez konieczności połączenia go z Internetem. Jest to szczególnie przydatna opcja w momencie, gdy wyjeżdżamy na święta w tereny, gdzie dostęp do świata online jest utrudniony. Zresztą święta to czas, który powinniśmy spędzić z najbliższymi. Zadbajmy o piękną oprawę muzyczną i wspólne kolędowanie. Poniżej lista przepięknych kolęd, które umilą wspólne świętowanie.

  1. Dzisiaj w Betlejem - Golec uOrkiestra
  2. Cicha noc – Roksana Węgiel
  3. Bóg się rodzi – Krzysztof Krawczyk
  4. Gdy śliczna Panna – Blue Cafe
  5. Pójdźmy wszyscy do stajenki - Ewa Farna
  6. W żłobie leży - Golec uOrkiestra
  7. Jezus Malusieńki - Sylwia Grzeszczak
  8. Gdy się Chrystus rodzi – Ewa Farna
  9. Mędrcy świata - Natalia Kukulska
  10. Przybieżeli do Betlejem - Golec uOrkiestra

Życzymy miłego słuchania i Wesołych Świąt :)

Zaloguj przez FacebookaZaloguj klasycznie